Učenje na daljinu

Poštovani učenici i roditelji,

ovdje ćemo objavljivati upute i dokumente vezane uz učenje na daljinu. Informacije se redovito ažuriraju.

Prvo se prijavite se s AAI@EduHr Carnetovom šifrom na Office 365. To vrijedi za sve učenike, bez obzira s kojeg uređaja pristupaju stranici.

Nakon što se ulogirate, pokrenite aplikaciju MS Teams. / Učenici koji su dobili tablete Škole za život također mogu pristupiti Teams aplikaciji sa svojih tableta, a mogu je pronaći u izborniku tableta unutar mape Aplikacije - ne ići premo MS Office365!

U privitku je datoteka s uputama kako se koristiti aplikacijom iz Office365 paketa - MS Teams, koji će biti glavna platforma za učenje na daljinu.

Učenici trebaju također aktivirati i Carnetov Webmail račun jer će učitelji komunicirati s njima putem elektoriniče pošte (e-maila). U privitku su upute kako to učiniti, u slučaju da već niste.

Upute Ministarstva znanosti i obrazovanja

Autor: Administrator , 13. 3. 2020.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizirat će u suradnji s Hrvatskom radiotelevizijom na 3. programu nastavu za učenike razredne nastave prema kurikulumima i nastavnim programima svaki dan u sljedećim terminima u programu pod nazivom Škola na Trećem:

Razred

1. razred OŠ

8 - 10 h

2. razred OŠ

10 - 12:30 h

3. razred OŠ

13 – 16 h

4. razred OŠ

16 - 19 h

Prvi dan emitiranja nastave na daljinu preko HRT 3 pod nazivom Škola na Trećem bit će ponedjeljak, 16. ožujka 2020. g. Da biste ponovno pogledali emisiju, prijavite se na platformu HRTi najmanje 72 sata nakon emitiranja uživo. Ovdje su upute kako to učiniti.

Za učenike predmetne nastave osnovnih škola i učenike srednjih škola svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za online nastavu za osnovni paket predmeta od 4 do 5 sati na dan. Sadržaji će uključivati videosnimku predavanja, kao i dodatne radne materijale. Dodatno se potiču svi predmetni nastavnici da, osim ovoga osnovnog paketa, pripremaju vlastite sadržaje ili organiziraju suradnju u svojim virtualnim razredima.

Također, predmetni nastavnici čiji predmeti nisu pokriveni osnovnim paketom mogu organizirati nastavu u 5., odnosno 6. satu u danu.

Dodatno, Sportska televizija će emitirati nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8 do 14 sati.

Nastava će se održavati od tri do pet školskih sati prema rasporedu koji će se objavljivati na stranicama MZO-a, Škole za život i stranicama CARNET-a.

Za sve učenike online nastava počinje u ponedjeljak, 16. ožujka 2020., prema rasporedu i smjenama koje će odrediti MZO i objaviti na mrežnim stranicama.

Ravnatelji trebaju osigurati prihvat učenika razredne nastave koje roditelji nisu u mogućnosti ostaviti pod nadzorom kod kuće. Učenici u školi također trebaju pratiti nastavu na programu HRT 3. Dakle, za njih neće biti organizirana nastava, nego će pratiti obrazovni program na televiziji ili će sudjelovati u nastavi na daljinu uz praćenje učitelja.

Učenici koji koriste uslugu pomoćnika u nastavi mogu je nastaviti koristiti u školi ako učenik dolazi u školu ili kod kuće ako učenik ostaje kod kuće. Međutim, u ovome drugom slučaju potrebna je suglasnost roditelja i pomoćnika. Uslugu je moguće koristiti u vremenskom opsegu koji je potreban za praćenje nastave na daljinu, a najviše koliko je učenik koristio uslugu pomoćnika u nastavu u školi.

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Petra Zrinskog Zagreb / Krajiška 9, HR-10000 Zagreb / www.os-pzrinskog-zg.skole.hr / ospz@os-pzrinskog-zg.skole.hr