Odgajatelj u Poludnevnom boravku:

Raspored rada

ponedjeljak utorak srijeda četvrtak petak

POLUDNEVNI BORAVAK U OSNOVNIM ŠKOLAMA (PRODUŽENI STRUČNI POSTUPAK)

CENTAR ZA PRUŽANJE USLUGA U ZAJEDNICI ZAGREB – DUGAVE

Grupa poludnevnog boravka u O.Š. Petra Zrinskog započela je s radom u jesen 2004. godine. Na području Donjeg Grada bila je to prva škola koja je uvidjela potrebu za preventivnim programom provođenim od strane ustanove s današnjim nazivom Centar za pružanje usluga u zajednici Zagreb – Dugave.

Program je namijenjen učenicima redovne osnovne škole koji iskazuju teškoće u funkcioniranju u školskoj sredini (školski neuspjeh, neizvršavanje školskih obveza, blaži oblici odstupanja od društveno prihvatljivih modela ponašanja).

Glavni cilj programa Poludnevnog boravka je pružiti pomoć djeci u ostvarivanju uspjeha i snalaženju u školskom, vršnjačkom i obiteljskom okruženju te pružiti pomoć i podršku roditeljima u odgoju svog djeteta.

Program se ostvaruje kroz tehnike građenja grupe i metodologiju grupnog rada, individualni rad, različite oblike grupnih aktivnosti, radionice, aktivnu suradnju s djelatnicima škole, Centrom za socijalnu skrb i drugim stručnim službama te kroz savjetodavni rad s roditeljima.

Sadržaji programa su razvijanje socijalnih i komunikacijskih vještina, stjecanje povjerenja u sebe i druge, stvaranje pozitivne slike o sebi, izgradnja samopouzdanja i razvijanje inicijativnosti, vježbe koncentracije, pomoć u učenju, poučavanje vještinama nenasilnog rješavanja sukoba, razvijanje asertivnosti, razvijanje kulturnih navika, organizacija slobodnih aktivnosti, kreativne radionice, sportski sadržaji, savjetovanje roditelja te suradnja sa stručnim suradnicima, učiteljima, razrednicima i predmetnim nastavnicima.

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Petra Zrinskog Zagreb / Krajiška 9, HR-10000 Zagreb / www.os-pzrinskog-zg.skole.hr / ospz@os-pzrinskog-zg.skole.hr