Dragi učenici i roditelji,

dobrodošli na stranicu predmetne nastave. Ovdje možete

• vidjeti što sve radimo tijekom nastavne godine,
  • pronaći najbitnije informacije i obavijesti,
  • istražiti korisne materijale za učenje i ponavljanje,
  • odigrati edukativne igre.

eTwinning projekt Gods and Myths - video poziv sa “školom” u Grčkoj

Autor: Administrator , 19. 12. 2023.

eTwinning projekt Gods and Myths

Video poziv sa “školom” u Grčkoj

U petak, 15. prosinca učenici šestih razreda su zajedno sa svojim mentoricama: Marijanom, Romanom i Julijom, imali svoj prvi video poziv sa partnerima u projektu, učenicima iz Junior High School of Koronia (Lagkadikia) u Grčkoj.

Učenici Nina Kinc, Megan Jagušt, Katja Vidaković, Una Urlić, Filip Petrović, Anet Ravlić, Iva Štimac, Linda Todorić predstavili su Hrvatsku, Zagreb i našu školu.

Nakon što su nas učenice Maria Kalaitzi i Kiriaki Kalpaxidou iz Grčke upoznali sa svojom školom, učenici su razmijenili ideje kako predstaviti mit o Phaethonu i Heliosu na kojem učenici dviju škola zajednički rade. Glavna ideja je povezati mit s globalnim zatopljenjem odnosno klimatskim promjenama. Zajednički rad bit će predstavljen na Virtualnoj noći muzeja. Učenici će zajednički raditi na stripu koristeći digitalne alate. Dogovoreni su daljnji sastanci i etape rada s naglaskom na suradničkom učenju.

Naši učenici pokazali su zavidnu vještinu komunikacije na engleskom jeziku.

Više o našim prijateljima u Grčkoj možete pronaći na sljedećem linku:

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΡΩΝΕΙΑΣ – ΛΑΓΚΑΔΙΚΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (sch.gr)

Julija Vejić, voditeljica projekta

eTwinning project Gods and Myths

Video call with "school" in Greece

On Friday, December 15, the sixth grade students together with their mentors: Marijana, Romana and Juljia, had their first video call with the partners in the project, students from the Junior High School of Koronia (Lagkadikia) in Greece.

Our students Nina Kinc, Megan Jagušt, Katja Vidaković, Una Urlić, Filip Petrović, Anet Ravlić, Iva Štimac and Linda Todorić presented Croatia, Zagreb and our school.

After the students Maria Kalaitzi and Kiriaki Kalpaxidou from Greece introduced their school, our and Greek students exchanged ideas on how to present the myth of Phaethon and Helios, the task they are working together on. The main idea is to connect the myth with the global warming and climate changes. The joint work will be presented at the Museum's Virtual Night. Students will work together on a comic using digital tools. Further meetings have been arranged and the working phases determined, with an emphasis on collaborative learning.

Our students demonstrated enviable communication skills in English.

Julija Vejić, project manager

Osnovna škola Petra Zrinskog Zagreb / Krajiška 9, HR-10000 Zagreb / www.os-pzrinskog-zg.skole.hr / ospz@os-pzrinskog-zg.skole.hr