> Knjižnica
Vijesti iz knjižnice

ŠESTI A U KNJIŽNICI VLADIMIRA NAZORA - IZLOŽBA MALI PRINC U ČAROBNOJ ŠUMI

Autor: Administrator , 20. 10. 2023.

Mjesto gdje se može najbolje obilježiti maifestacija Mjesec hrvatske knjige  svakako je knjižnica Vladimira Nazora, gdje nas je po običaju, toplo preporučila naša knjižničarka Rahela Frelih.
Učenike šestoga A dočekala je i pozdravila gđa Martina Maksimkov koja je nakon pozdravnih riječi otkrila učenicima što ih sve čeka u zajedničkom druženju. U knjižnici je bila izložba slikarice Jasmine Lesic, nadahnuta knjigama Malog princa. Slike su izložene u vanjskim izlozima knjižnice te su učenci zajedno sa slikaricom obišli i analizirali sve slike. Autorica je strpljivo odgovarala na pitanja učenika vezana za nastanak njezinih slika, od onih vezanih za inspiraciju do onih težih; koje tehnike koristi, kako i zašto, kako zna da je slika gotova i ima li najdražu slliku. Nakon toga učenici su pogledali veliki broj knjiga Mali princ prevedene na različite jezike: ruski, francuski, kineski, armenski, njemački, talijanski, švedski …  Veliki zbirku knjiga Malog Princa vrijedno je godinama prikupljala knjižničarka Zrinka Brigić iz XV gimnazije te ih izložila u knjižnici povodom 80 rođendana/objavljivanja knjige Mali princ.  Nakon prvog dijela druženja, slijedio je razgovor općenito o knjizi (slobodno rečeno za velike i male ljubitelje knjige) uz kekse i sokove, te čitanje ulomaka iz knjige na ruskom, njemačkom, talijanskom, engleskom i naravno, hrvatskom jeziku. Bilo je zanimljivo slušati naše šestaše kako čitaju na stranim jezicima.
Knjižnica Vladimira Nazora još jednom se “pokazala” kao izvrstan domaćin, učenici su iskreno bili oduševljeni i prihvatili poziv na slične suradnje.

Julija Vejić, učiteljica izvrstan savjetnik

ž

Osnovna škola Petra Zrinskog Zagreb / Krajiška 9, HR-10000 Zagreb / www.os-pzrinskog-zg.skole.hr / ospz@os-pzrinskog-zg.skole.hr